Dark Light
Bosch, MIC IP fusion 9000i 9 mm kamerayı tanıttı-bosch-920x533

Bosch, MIC IP fusion 9000i 9 mm kamerayı tanıttı Yorum Yapın

Bosch, çevre algılama uygulamalarında güvenlik seviyesini artırmak için geniş bir termal görüş sunan MIC IP fusion 9000i 9mm kamerayı tanıttı. 9 mm lens ile donatılmış yeni kamera, mevcut MIC IP fusion 9000i AI destekli güvenlik çözümlerini genişletiyor.

Kritik alanlarda kısa menzilli çevre güvenliği için özel olarak tasarlanan MIC IP fusion 9000i 9mm kamera, 30 saniyede tam 360 derecelik kapsama alanı sunar. Tam daire görünümü elde etmek, metrekare başına güvenlik maliyetlerini hızla düşürerek müşteri tasarrufu sağlar.

Kamera, tamamen metal bir muhafaza ile korunur ve mevcut 19 mm ve 50 mm lens modelleriyle aynı düzeyde uzun ömür ve güvenilirlik sunar.

30 saniyede 360 ​​derecelik kapsama

Yeni 9 mm lens, genişletilmiş bir termal görünüm (70° x 52°) sunar. Sonuç olarak, tek bir kamera, 30 saniyede 360 ​​derecelik kapsama sağlamak için yalnızca altı edat gerektirir. Diğer MIC IP fusion 9000i modelleri gibi, 9 mm kamera da termal görüntüleyici ile 1080p yıldız ışığı optik görüntüleyiciyi tek bir muhafazada birleştirir.

Aydınlatma koşullarından bağımsız olarak güvenlik için kamera, metadata füzyon teknolojisi aracılığıyla hem termal hem de optik video akışlarından nesne algılama verilerini karıştırabilir. Yerleşik Akıllı Video Analitiği ve meta veri birleştirme teknolojilerinin birleşimi, operatörlere hangi video akışını görüntülediklerine bakılmaksızın çevreleri hakkında gelişmiş genel farkındalık sağlar.

Meta veri birleştirme teknolojisinin faydaları

Metadata füzyonu, zayıf aydınlatma, duman veya tamamen karanlık nedeniyle izlenen video akışında mutlaka görünmeseler bile operatörlerin dikkat etmesi gereken şeylere odaklanmasına yardımcı olmak için otomatik olarak uyarıları tetikler.

Örneğin bir kişi tünelde yürürken ciddi bir olay meydana gelir ve tünelin hızla dumanla dolmasına neden olur. Zayıf görüş nedeniyle, optik kamera artık kişileri algılayamaz. Bununla birlikte, termal görüntüleyici bunları ayırt etmeye devam edecek ve optik görüntüde üst veri katmanı görünür.

Bir alarm tetiklenir ve operatör her iki görüntü akışından olay bildirimini alır ve meta verilere tıklayarak hemen termal görüntüye geçebilir. Operatör, olayla ilgili video verilerini gördüğünde, atması gereken bir sonraki doğru eylemi belirleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir