Dark Light
Panasonic i-PRO, PTZ kameralarına yapay zekanın eklendiğini ve tüm PTZ serisinin yenilendiğini duyurdu-920x533

Panasonic i-PRO, PTZ kameralarına yapay zekanın eklendiğini ve tüm PTZ serisinin yenilendiğini duyurdu Yorum Yapın

Gözetleme ve kamu güvenliği için profesyonel güvenlik çözümlerinde öncü olan i-PRO Co., Ltd., PTZ (Pan, Tilt, Zoom) kameralarına yapay zekanın eklendiğini ve tüm PTZ serisinin yenilendiğini ve toplam 35 yeni kamera. PTZ kameralar, birçok dome kameraya benzer boyutta daha küçük bir form faktöründe yeni bir modern tasarımdan da yararlanır.

S-Serisi kameralar, operatörlerin hayatlarını çok daha kolay hale getirmek için gelişmiş otomatik izleme sağlayan güçlü bir yerleşik AI işlemci içerir. En üst düzeyde siber güvenlikle donatılmış kameralar, ağın ucunda iki farklı Deep Learning AI uygulamasını çalıştırabilir, bu da yük ve sunucu altyapı maliyetlerini azaltır.

Kimlik tabanlı kimlik doğrulama

i-PRO, ilk kez, fiyata en duyarlı kurulumlar için uygun maliyetli, ancak siber güvenli bir ürün yelpazesi olan U-Serisine PTZ kameraları da ekledi. i-PRO Americas Inc. Ürün Yönetimi Direktörü Adam Lowenstein, “ i-PRO, sürekli yenilik taahhüdümüzü ve AI yeteneklerini gözetim pazarında evrensel olarak kullanılabilir hale getirme misyonumuzu sürdürüyor ” dedi.

“ Yeni PTZ kameralarımız, uçta en yüksek siber güvenlik düzeyine sahip açık bir AI platformuna sahip ilk PTZ’lerdir. i-PRO PTZ’ler kurcalamaya karşı dayanıklı teknoloji, kimlik tabanlı kimlik doğrulama, güçlü şifreleme ve BT ağlarının korunmasına yardımcı olan ekstra bir güvenlik katmanı sunar .” Yeni S-Serisi PTZ’ler, özellikle düşük aydınlatmada (0.015lx) gelişmiş görüntü kalitesi sağlayarak en son görüntü sensörleri ve lenslerle yükseltildi.

Yeni S-Serisi PTZ’ler, en yeni görüntü sensörleri ve lenslerle yükseltildi

İzleme doğruluğunu artırın

Yerleşik Ambarella SoC, insanları, araçları ve bisikletleri otomatik olarak algılayabilen, yakınlaştırabilen ve takip edebilen gelişmiş AI otomatik izlemeyi destekler. Renk ve tür gibi algılanan nesnelerin benzersiz nitelikleri, kırmızı bir aracı takip etme gibi izleme doğruluğunu geliştirmek için de kullanılır. Güvenlik operatörleri ayrıca önceden ayarlanmış çalışma sırasında daha hızlı PTZ yanıt sürelerini ve manuel operasyonda otomatik odaklamadaki iyileştirmeleri fark ederek operatörün sürekli olarak net görüntülere erişmesini sağlar.

“ Bu yeni PTZ’ler, sınıflarındaki en küçük profillerin bazılarında en iyi düşük ışık performansını sunarak, kameraların alçak tavanlı alanlar da dahil olmak üzere hemen hemen her ortama kurulmasına olanak tanır. PTZ kamera dağıtımlarının artık dome boyutuyla sınırlandırılması gerekmiyor. PTZ’yi en iyi kalitede görüntü elde edecek şekilde konumlandırabilmek, yapay zeka tabanlı izleme ve nesne algılamanın doğruluğunu artırarak yanlış alarmları azaltır ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir