Dark Light
PTZ Termal Kamera

PTZ Termal Kamera Yorum Yapın

Geniş görüş açısı ile en yaygın tercih edilen güvenlik sistemlerinden biri olarak birçok alanda tercih edilmektedir. PTZ termal kamera sistemlerine ağırlıklı olarak açık havalarda direklerde veya duvarlarda rastlamak mümkündür. Hedefleri alarak çevredeki sabit kameralardan dağıtılırlar. İşlevsel pek çok özelliği ile dikkat çeken tüm PTZ termal kamera modellerine güvenle firmamızdan sahip olabilirsiniz.  

PTZ Termal Kamera Özellikleri Nelerdir?

Pan, tilt ve zoom kelimelerinin kısaltması ile adlandırılan PTZ kameralar, adından da anlaşılacağı üzere işlevsel pek çok özelliğe sahiptir. Kameranın hareket seçeneklerini yansıtan bu özellikler, IP kamera ve kapalı devre televizyon kamerasından farklı olarak, uzaktan yönlendirme ve hareket, yakınlaştırma gibi kontrol mekanizmasına sahiptir. PTZ kamaera özellikleri ile çevre güvenliği açısından önemli avantajlar elde edilir.

PTZ termal kamera modellerimizi tercih ederek tüm alanlarda güvenliği artırabilirsiniz. PTZ termal kameraların başlıca özelliklerini ise şöyle sıralamak mümkündür:

  • Pan özelliği ile kameranın sağa ve sola hareket etmesi sağlanabilir.
  • Tİlt özelliği ile kameranın aşağı ve yukarı kolayca hareketi sağlanabilir.
  • Zoom ile kamera içinde yer alan lenste bulunan otomatik yakınlaştırma ve uzaklaştırma özellikleri kullanılabilir.

PTZ kamera sistemlerinin özellikle gözetlenmesi gereken büyük alanlarda sağladığı saysızı avantajı bulunuyor. Sabit güvenlik kameralarının aksine hareketli mekanizması ve zoom özellikleri ile çevre güvenliğinin sağlanmasında önemli fonksiyonel özellikleri bir arada sunmaktadır. PTZ termal kameralar başta olmak üzere güvenlik ve kamera sistemlerine dair tüm ürünlere güvenle firmamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

PTZ Termal Kamera Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

PTZ veya diğer güvenlik kamerası sistemlerini tercih etmeden önce kullanım alanlarının nereler olduğu ve beklentilerin neler olduğunun belirlenmesi oldukça önemlidir. PTZ özelliğine sahip termal kamera alırken dikkat edilmesi gerekenler ayrıca kameraların teknik detaylarına göre de değişecektir. Bu nedenle ilgili sistemleri almadan önce ne tür ihtiyaçların olduğu ve hangi alanlarda söz konusu sistemi kullanacağınıza dikkat etmeniz önerilmektedir.

PTZ açılımı pan, tilt ve zoom olarak tanımlanarak söz konusu sistemin işlevselliği hakkında da ipuçları vermektedir. Buna göre kamera tercihlerinde dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Termal kamera çözünürlüğünün yeterli derecede olması,
  • Dahili ışık – flaşöt seçiminin doğru yapılması,
  • Kayıt özellikleri ve kapasitesinin yeterli olması,
  • Kullanım alanlarına göre dış etmenlere karşı dayanıklı olması,
  • Kurulum kolaylığı sunması vb.

Güvenlik sistemleri arasında günümüzde yaygın kullanımına rastlanan PTZ termal kameralar, satın alma işlemlerini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken tüm konularda beklentilerinizi karşılayacaktır. Özellikle kameraların yüksek çözünürlük ve dayanıklılık gibi temel unsurları sunması önemlidir. Firmamızdan tercih edeceğiniz tüm ürünler yüksek kalite standartları sayesinde tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.  

PTZ Termal Kamera Fiyatları Ne Kadar?

Güvenlik sistemlerinin son dönemde yaşadığı gelişmelere de bağlı olarak fiyatlarında farklılıklar görülmektedir. Oldukça farklı çeşitleri bulunan PTZ kamera sistemlerinin teknik özelliklerine ve detaylarına göre fiyatları da farklılık göstermektedir.

PTZ kameraları diğerlerinden ayıran hareket ve yakınlaştırma gibi temel özelliklerinin yanı sıra dayanıklı oluşu da bir başka avantajlı özelliğini oluşturmaktadır. PTZ termal kamera başta olmak üzere tüm kamera sistemleri ve seçeneklerinde en iyi fiyat avantajlarını sizler için sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir