Dark Light
Termal Kamera

Termal Kamera Yorum Yapın

Termal kamera ve termal dürbün en sık tercih edilen termal ürünler arasında bulunur. Termal kameranın gece görüş özelliği ve zoom seçeneklerini daha farklıdır. Optik kameralar ve dürbünlere göre farklı çözünürlük seçenekleri ve kalite oranları sunan termal kameralar sipariş esnasında belirttiğiniz adresinize kısa süre içerisinde ulaştırılır. Adresinize güvenli kargo ile gönderdiğimiz termal kamera siparişinizi güvenle kullanabilir ve herhangi bir sorun yaşamadan teslim alabilirsiniz. Sunduğumuz tüm satış özelliklerimiz sizler için özel olarak belirlenmekte olup doğrudan profesyonel ve kaliteli seçenekler ile hizmet almanızı sağlıyoruz. Bu doğrultuda verdiğimiz tüm hizmetler hem güvenli seçeneklerden oluşuyor hem de birbirinden kaliteli ürün skalası sizlere sunuluyor.

Termal Kamera Nerede Kullanılır?

Termal kamera işlevsellik açısından benzer ekipmanların önüne geçmektedir. Termal kameraların kullanımı belirli yerlerde olmasına karşın yeni nesil alanlarda da kullanımı yapılabilmektedir. Termal kameranın kullanıldığı yerlere göre özelliklerinin yoğunluğu farklılık gösterebilir. Termal kamera kullanım alanı amaçlarına göre değişmektedir. Bu doğrultuda nem kontrolü yapmak için kullanılabileceği gibi sadece ısı takibi için de kullanılabilmektedir. Termal kameraların kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • İnşaat alanları
 • Binalar
 • Yaılar
 • Konutlar
 • Elektrik panoları
 • Isı yalıtımı yapılan alanlar
 • Sıcak hava sistemleri
 • Gaz sistemleri
 • Buhar sistemleri

Bu ve bunlara benzer alanlarda termal kameralar güvenli şekilde kullanılabilmektedir.

Termal Kamera Ne İşe Yarar?

Termal Kamera Ne İşe Yarar

Termal kameranın işlevleri kullanım alanlarına göre farklı olabilmektedir. Termal kameranın işlevleri şu şekilde açıklanabilir:

 • İnşaat mühendisleri tarafından da kullanılabilir.
 • İnşaat halindeki yapıların kontrolünde kullanılır.
 • Kızıl ötesi sistemi bulunur ve farklı alanlarda da tercih edilebilir.
 • Farklı renklerde görüntü verme özelliği bulunur.
 • Elektrik bazlı ölçüm yapılması gerektiğinde kullanılabilir.

Termal kameraların işlevleri normal termal dürbünlere göre daha farklıdır. Her ikisi benzer amaçları taşımasına taşıyor olmasına karşın özellikler bakımından ayrıştırılırlar. Termal kameralarda da ısı algılama, ısı yansıtma ve gösterme gibi özellikler bulunur. Bu özellikler termal dürbünler için de geçerlidir.

Termal Kamera Nem Kontrolü Yapar Mı?

Termal kamera nem kontrolü yapabilen özel cihaz kategorisinde bulunur. Termal kameralar kısa süre içerisinde hem ve ısı değişimlerini algılayabilir ve ufak değişiklikleri dahi sizlere gösterebilir. Bu doğrultuda sunulan her bir özellikten sorunsuz şekilde yararlanmak için sadece sipariş vermeniz gerekir. Termal kameralar özel alanlarda da kullanılır ve sadece nem kontrolü yapması için de tercih edilebilmektedir. Özellikle mühendislik alanında kullanılacak ise çatlakları, nemi, küfü ve diğer dezavantaj yaratabilecek unsurları inceleyerek ortaya çıkarabilir.

Termal Kamera Sıcaklık Farklarını Anlar Mı?

Kataloğumuzda yer alan termal kameralar, sıcaklık farklarını anlayabilmektedir. Küçük değişiklikler yaşansa dahi termal kameralarımız doğrudan sıcaklığı fark ederek kullanıcıya detayları gösterebilmektedir. Termal kamera sıcaklık farkı önemli özellikler arasında bulunur ve bu özellikleri sebebi ile çok yönlü ve detaycı bir kullanım alanı yaratır. Termal kameralar küçük sıcaklık değişimlerini hızlı şekilde fark edebilen özel cihazlardır. Bu cihazların kapsamlı özelliklerinden yararlanmak için doğrudan satın alabilir ve esnek ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Termal kamera alırken esnek ödemenin yanı sıra uygun fiyatlar ile de karşılaşırsınız. Güvenli ve profesyonel hizmet almak için vakit kaybetmeden harekete geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir