Dark Light
Termal PTZ Kamera

Termal PTZ Kamera Yorum Yapın

Termal PTZ kamera pan, tilt ve zoom kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur. Her bir harfin farklı bir özelliği bulunur ve bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

  • P Harfi: Pan kelimesinden gelmektedir. Kameranın sağa ve sola doğru dönebildiğini ifade etmek için kullanılan bir kısaltmadır.
  • T Harfi: Tilt kelimesinin kısaltması olarak kabul edilmiştir. Kameranın aşağı ve yukarı doğru hareket edebildiğini anlatan bir kısaltmadır.
  • Z Harfi: Zoom kelimesinin kısaltması olarak kamera tipine dahil edilmiştir. Kameranın aşağı – yukarı ve sağ – sol döngüsünün yanı sıra uzaklaştırma ve yakınlaştırma yapabildiğini anlatmak amacı ile kullanılır.

Çoğunlukla Speed Dome Kamera olarak da bilinen PTZ kameraların termal olanları olduğu gibi termal olmayan PTZ kamera türleri de bulunur. Kamera türleri farklı kategorilere ayrılır ve bu kategorilerde yer alan ürünlerin her biri farklı özelliklere sahiptir.

PTZ Kamera Sistemi Nedir?

İlgili kamera sistemi farklı kamera özelliklerini bir arada bulunduran kameraları anlatmak için kullanılır. PTZ kamera sistemlerinde her bir harfin açıklaması vardır ve bu açıklamaları ürünlerin özelliğini yansıtır. Bu kamera türleri uzaktan yönetileceği gibi doğrudan kumanda edilebilen sistemleri de bulunmaktadır. Internet bağlantısı bulunan modellerin yanı sıra internet bağlantısı olmayan ve sadece konvansiyonel yöntemler ile kullanılabilen kamera sistemleri de yine içerisinde mevcuttur. Kamera sistemlerinde yer alan her bir unsurun farklı kayıt alma, izleme ve yönlendirme seçenekleri bulunmaktadır. Dolayısı ile tek bir kameradan bahsetmek doğru değildir.

PTZ Kamera Nasıl Çalışır?

Termal PTZ kameraların çalışması diğer kameralara göre daha farklı olabilmektedir. Bu kameraların çalışma yöntemleri çoğunlukla birbiriyle benzerlik gösterir ve uzaktan yönetimi yapılabildiği için kolaylıkla kullanılabilir. Peki s kameralar zorlukla IP ağına bağlanır ve buradan kullanımı sağlanır. Uzaktan yönetimi kolaylıkla yapılabilen cihazlar istenirse yakınlaştırır olabilir istenirse sağa ve sola çevirebilir ve aşağı ve yukarı doğru hareket ettirilebilir. Kameranın çalışma düzeni uzaktan olduğu için uygulama ya da farklı bir düzenek aracılığı ile yönetimi sağlanır. PZT kameranın nasıl çalıştığı birçok kişinin merak ettiği bir konudur ve kullanımı oldukça basittir.

PZT Kamera Özellikleri Nelerdir?

Termal PTZ kameraların farklı özelikleri olabilmektedir. PTZ kamera üretimi yapan markalar farklı modeller geliştirilmektedir. Aynı zamanda tek bir modelden bahsetmek son derece yanlış olur. Günümüzde bu alanda yapılan yatırımların artması ve çalışmaların yükselmesi yeni modellerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu kamera türlerinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • IP aracılığı ile kullanılır.
  • Uzaktan kontrol edilebilir.
  • Hareket ettirilebilir.
  • Odaklama ve takip yapabilir.
  • Yüksek çözünürlük sunar.
  • Kör noktalara ulaşmakta zorlanmaz.

PTZ Kamera Fiyatları Ne Kadar?

Firmamız aracılığı ile sunduğumuz termal PTZ kameraların fiyatları farklılık göstermektedir. Adresinizde kısa sürede ulaşan bu kameralar, yüksek yazılım içeren ve güvenlik önlemleri arttırılmış olan modeller arasında bulunur. Uzaktan kullanımı yapılabildiği için de markalara ve özelliklerine bağlı olarak bu kameraların fiyatları değişiklik göstermektedir. Termal PTZ kamera satın alındığında paket içerisinde kullanma kılavuzu ve yardımcı aparatlar da gönderilir. Modele bağlı olarak fiyatlar değişir ve fiyat noktasında önemli kriterlerden biri de ürünün kalitesi ve sürdürülebilir kullanım imkanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir