Dark Light
Solar Kamera

Solar Kamera Yorum Yapın

Güneş enerjisi ile çalışan solar kamera, özellikle elektrik bağlantısının olmadığı yerlerde en ideal görüntü alma ekipmanıdır. Geniş bir kullanım alanına sahip solar kameralar, güvenlik kamerası olarak da etkilidir. Güneş enerjisi ile çalıştığı için coğrafi olarak zorlu ortamlarda elektrik bağlantısı çekmeye ihtiyaç duymadan güvenlik kamerası kurulumu yapılabilir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen ve pek çok farklı alanda kullanılabilen solar kameralar sayesinde yüksek çözünürlüklü görüntü almak mümkündür. Solar kamera sistemleriyle ilgili merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Solar Kamera Nedir?

Solar terimi güneş enerjisini tanımlar. Bu yüzden solar kamera, herhangi bir elektrik bağlantısı olmadan sadece güneşten gelen ışınlarla çalışan bir kamera sistemidir. Gözetim uygulaması için tercih edilen solar kameralar, güneş enerjisini kullanarak abonelik masrafları ve aylık ücretler olmadan görüntü almanızı sağlar. Güç elde etmek için sadece üzerine yerleştirilen güneş panelleri ve bataryalar kullanan solar kamera sistemleri giderek popülerlik kazanmaktadır. Solar kameraların kullanım alanlarından bazıları şunlardır:

 • İnşaat şantiyeleri
 • Çiftlikler
 • Kırsal alandaki evler
 • Elektrik bağlantısının olmadığı yerler
 • Şebeke dışı araziler
 • Elektrik kablosu çekmenin imkansız veya aşırı pahalı olduğu uzak alanlar

Kendi kendine yeten bir enerji sistemi kullanan solar kameralar, güneş ışınlarından aldığı enerjiyi üzerinde yer alan paneller sayesinde depolar. Solar kamera bataryası sayesinde bu enerji gece boyunca görüntü almak için kullanılabilir. Güneş enerjisi ile çalıştığı için bu sistemler oldukça verimli bir çalışma sistemine sahiptir.

Solar Kamera Özellikleri Nelerdir?

Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen solar kameralar, güneş paneli, şarj edilebilir piller ve kamera ile birlikte paket halinde satılır. Bu sayede kamera sistemini istediğiniz her yere götürerek pratik bir şekilde kurabilirsiniz. Kablosuz kamera olarak da bilinen solar kameraların öne çıkan özellikleri arasında şunlar yer alır:

 • Güneş enerjisi ile çalışan solar kameralar için kapsamlı bir montaj işlemi gerekmez.
 • Elektrik bağlantısının olmadığı yerlerde güneş enerjisi ile çalışır.
 • Solar panel ve batarya sistemiyle elektrik hattına ihtiyaç duymadan çalışır.
 • Güneş enerjisi ile canlı izleme ve görüntü aktarımı yapar.
 • GSM modem ile cep telefonu şebekesi üzerinden sisteme bağlanabilir.
 • Cep telefonu ve bilgisayar uygulaması ile uzaktan bağlantı yapılarak canlı izleme ve kayıt yapılabilir.
 • Hareket algılama teknolojisi sayesinde izleme yapılan her alanda hareket algılandığında sistem alarm verir.
 • Alarm cep telefonu ve bilgisayar uygulamasına anlık olarak gönderilir.
 • Alarm açıldığında cihaz üzerinden yüksek güçlü siren devreye girer ve istenmeyen ziyaretçiler üzerinde caydırıcı etki gösterir.
 • Nesne takip özelliği sayesinde hareketli izleme esnasında hareket eden nesneyi takip edebilir.
 • Solar kamera sisteminde canlı olarak ses alma ve ses gönderme özellikleri bulunur.

Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde standart kablolu bir güvenlik kamerasının yapabildiği tüm işlemleri, solar kamera kullanarak yapmak mümkündür. Bu yüzden standart kameralara kıyasla solar kameraların daha gelişmiş bir teknoloji kullandıkları bilinir. Dolayısıyla her kamera modelinde farklılaşan fiyatlar da solar kamera seçiminde etkili bir kriterdir.

Solar Kamera Fiyatları Ne Kadar?

Solar kamera satın almak isteyenler firmamızın geniş ürün yelpazesine göz atarak ihtiyaçlarına en çok hitap eden modelleri bulabilirler. Güneş enerjisiyle çalışan kamera olarak bilinen solar kameralar, güneşten aldıkları ışınları paneller vasıtasıyla hapseder. Yakaladığı bu güneş ışınlarını doğru akıma dönüştüren (DC) kameralar daha sonra invertör sayesinde doğru akımı alternatif akıma (AC) çevirir. Solar kamera fiyatları bu tip özellikler nedeniyle standart kamera modellerine göre daha maliyetli olabilir.

En Kaliteli Solar Kamera Modelleri

Solar kamera modellerinin imalatında kullanılan malzeme kalitesi, elde edilen görüntü kalitesi üzerinde son derece önemlidir. Elektrik bağlantısı olmadan her ortamda çalışabilen bu kameraların bariz dezavantajlarından birisi de bulutlu havalardaki performansıdır. Ancak güneş enerjili kameralar, bulutlu günlerde hala elektrik üretebilir. Çünkü panel üzerinde toplanan güneş enerjisi için ihtiyaç duyulan ışık bulut ve yağmurdan geçebilir. Bu süreçte maksimum güneş ışığı aldığında kameranın görüntü performansı da iyileşecektir. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla en kaliteli solar kamera modellerine sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Firmamızın web sitesi üzerinden farklı modeldeki solar kameralardan dilediğinizi tek tıkla satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir